Muhayyileye Dayalı Düşünmek
Bookmark and Share
Etiketler:
Edward L. MURRAY   

Muhayyileye Dayalı Düşünmek

- Muhayyile düşüncesinin insan varoluşundaki merkeziliği nedir?
- Muhayyileye dayalı düşünme (imajinatif düşünce) ne demektir?
- Muhayyileye dayalı düşünme (imajinatif düşünce), felsefe ve bilim ilişkisi nasıl kurulur?
- Mantıksal ve Muhayyileye dayalı düşünme (imajinatif düşünce) arasındaki diyalektik ilişki nasıl gelişmektedir?

Bu kitap, öncelikli olarak, hayatta karşılaşılan problemlerde psikolojik yardım alma ihtiyacı duyan kişilerle ilgilenen psikologlar, psikiyatrlar ve terapistler için kaleme alınmıştır. Bu kişiler için yazarın yazdıkları bütünüyle yeni gelmeyebilir; fakat bu kitap, onlar için de, onların daha önceki araştırmalarında ve çalışmalarında dikkatlerinden kaçan bazı önemli konularda dikkate değer mülâhazalar sunuyor.

Dahası, bu kitap, hayatın bütünleştirilmesi konusunda gösterilen çağımızdaki çabaları zenginleştirecek yeni bir insan kişiliği anlayışının geliştirilmesine katkıda bulunabilir. Eğer böyle bir noktaya gelinirse, bu kitap, insan sağlığıyla ilgili alanlarda çalışan kişiler için son derece değerli yardımcı bir el kitabı işlevi görebilir. Şimdiye kadar bu konular etrafında yazılan çalışmalarda, yazarın burada derinlemesine incelediği bazı meselelerin çoklukla teğet geçildiğini gözlemliyoruz. Artık bu meselelere daha doğrudan ve derinden yaklaşmanın zamanıdır ve fenomenolojik yaklaşımı benimseyen böyle bir çalışmanın bazı hayatî konuları doyurucu şekillerde izah etmesi beklenmektedir.

Ayrıca, önceden resmen psikolojik işlerde çalışmayan veya psikolojik alanlarda eğitim almayan ama hâlihazırda insanî problemlerle yakından ilgilenen papazlar, hahamlar, imamlar, insan kaynakları yöneticileri ve spiritüel danışmanlar burada geliştirilen fikirleri ve yaklaşımları kendileri açısından bir hayli değerli bulabilirler.

Liste Fiyatı : 20,00 TL
Barkod:9789944105071
Boyut:15x23
Sayfa Sayısı:390
Basım Yeri:İstanbul
Basım Tarihi:2008
Çeviren:Yusuf Kaplan
Kapak Türü:Karton Kapak
Kağıt Türü:2. Hamur
Dili:TürkçeBu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Edward L. Murray

Barkod:9789944105071
Boyut:15x23
Sayfa Sayısı:390
Basım Yeri:İstanbul
Basım Tarihi:2008
Çeviren:Yusuf Kaplan
Kapak Türü:Karton Kapak
Kağıt Türü:2. Hamur
Dili:Türkçe
Kapat